رعایت حق خریدار و فراهم آوردن رضایت کامل او از فرآیند خرید، از اهدافی است که مجموعه بخشی همواره در تحقق آن کوشیده است. در فروشگاه اینترنتی لوازم خانه و آشپزخانه بخشی کار پردازش و بسته‌بندی کالاها به دقت انجام می‌گیرد و تطابق اجناس با ویژگی‌های اعلام شده در وبسایت بررسی می‌شود. با این حال نمی‌توان بروز خطا را غیرممکن دانست. به همین منظور فروشگاه آنلاین بخشی روند بازگرداندن کالاهای مرجوعی را در نظر گرفته است.

 

در چه شرایطی می‌توان کالا را مرجوع کرد؟

درصورت رخ دادن هریک از موارد زیر، می‌توانید کالایی که تحویل گرفته‌اید را مرجوع نمایید.

  • وجود خرابی و مشکلات ظاهری در کالای ارسالی

وجود ترک، شکستگی، فرورفتگی و یا برآمدگی در بدنه محصول، به طوری که موجب تغییر جدی در شکل ظاهری آن شده و یا استفاده از آن را دچار مشکل کرده باشد.

  • ارسال کالای اشتباه

وجود اختلاف در سایز، رنگ و یا مدل بین محصول ارسال شده و کالای سفارش داده شده از طریق سایت فروشگاه بخشی

  • ارسال کالای تقلبی یا غیر اصل

عدم تطابق برند کالای دریافتی با اطلاعات مندرج در سایت فروشگاه بخشی

 

توجه: حتما هنگام تحصول کارتن سفارش خود در صورتی که کارتن بصورت آسیب دیده یا پاره شده بود سفارش را تحویل نگرفته و این موضوع را با شرکت ارسالی و پشتیبانی سایت هنماهنگ کنید.

شرایط بازگرداندن کالا شامل محصولات زیر نمی‌شود:

  • کالاهایی که طرح و رنگ آنها به صورت تصادفی ارسال می‌شود.

در فروشگاه بخشی طرح و رنگ برخی از کالاها به‌صورت تصادفی (رندوم) ارسال می‌شود که این موضوع در بخش توضیحات کوتاه محصول ذکر شده است. اختلاف رنگ یا طرح این محصولات با نمونه ارائه شده در سایت مشمول شرایط مرجوعی نخواهد بود. بدیهی است این کالاها را همچنان می‌توان در صورت آسیب دیدگی مرجوع کرد.

  • محصولات مصرفی که پلمپ یا بسته‌بندی آنها باز شده است

برخی کالاها پس از باز شدن بسته‌بندی، قابلیت فروش دوباره خود را از دست می‌دهند. محصولاتی مانند دستمال کاغذی، لوازم آرایشی و بهداشت جنسی از این جمله‌اند.

  • کالاهایی که در اثر استفاده نادرست آسیب دیده‌اند

کالاهایی که به دلیل عدم استفاده صحیح و یا رعایت نکردن موارد توصیه شده از سوی شرکت سازنده، دچار آسیب دیدگی شوند قابل بازگردانی نخواهند بود. تغییر رنگ ظروف به دلیل تماس با مایعات اسیدی نمونه‌ای از استفاده ناصحیح است.

چگونه سفارش خود را مرجوع کنیم؟

پس از اینکه از امکان بازگردانی کالای مورد نظر خود اطمینان حاصل کردید، باید از طریق شماره‌ پشتیبانی با کارشناسان ما تماس بگیرید.(۰۲۱۹۱۳۰۵۳۵۷) پس از بررسی چنانچه شرایط مرجوع شدن برای کالای مورد نظر تایید شد، فروشگاه بخشی کالا را پس گرفته و یا جایگزین خواهد کرد. در چنین شرایطی، پرداخت هزینه ارسال کالای مرجوعی تا فروشگاه و همچنین ارسال کالای جایگزین برای مشتری، بر عهده فروشگاه بخشی خواهد بود. گفتنی است ارسال کالای جایگزین از طرف فروشگاه بخشی، پس از دریافت کالای مرجوعی از مشتری انجام خواهد شد.

نکات مورد توجه در روند مرجوع کردن کالاها

برای مرجوع کردن کالا لازم است محصول موردنظر را به همراه کارتن اصلی خود و فاکتور درون کارتن ارسال نمایید. توجه داشته باشید که مخدوش کردن جعبه یا نوشتن هرگونه یادداشت بر روی آن امکان بازگرداندن کالا را از بین می‌برد.

اگر قصد مرجوع کردن کالاهای چند تکه یا محصولاتی که شامل اجزای مختلف هستند را دارید، باید آنها را به طور کامل ارسال کنید. وجود کسری در محتویات بسته‌بندی، شرایط مرجوعی کالا را نقض می‌کند.

برای تست و مرجوع کردن کالا چقدر فرصت داریم؟

توجه داشته باشید که اعلام نقص یا عدم تطابق کالای تحویل گرفته شده با سفارش باید حداکثر پس از ۷ روز از دریافت کالا انجام گیرد و پس از این مدت، امکان مرجوع کردن کالا وجود نخواهد داشت. به همین منظور توصیه می‌شود پس از تحویل گرفتن مرسوله و در اولین فرصت، کالاها را از نظر هرگونه خرابی و یا مغایرت بررسی

  • محصولات شکستنی

توجه داشته باشید درصورتی که سفارش شما دارای محصولات شکستنی می‌باشد. لازم است تا هنگام تحویل بسته از مامور ارسال، محصولات را بررسی کرده و درصورتیکه محصول شکسته شده، محصول و بسته را به مامور ارسال تحویل دهید تا مرجوع شود.

مدت زمان بررسی و هماهنگی سفارشات مرجوعی

توجه داشته باشید که مدت زمان بررسی و هماهنگی با مشتری برای سفارشات مرجوعی ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از تحویل کالا از پست یا پیک مربوطه به انبار سایت بخشی زمان می‌برد.

 

 

شماره تماس پشتیبانی سایت: 02191305357